Avatar billede bleze Nybegynder
05. november 2003 - 22:24 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Bedste/billigste bluetooth el. lign GPS adapter til PocketPC 2003

TomTom2 software og kort haves...

Nogen links, reviews, priser etc?
Avatar billede Slettet bruger
05. november 2003 - 22:41 #1
Avatar billede bleze Nybegynder
05. november 2003 - 22:48 #2
Jeg kan godt selv finde bluetooth GPS ting, men jeg ønsker brugeres erfaringer om specifike produkter. Ellers tak ;)
Avatar billede zicko Nybegynder
24. december 2003 - 00:14 #3
Der er også en masse brugeres erfaringer med de forsk. enheder på Gear!

Tror det var det thomas prøvede på at vise...

Se evt. her: http://www.gear-online.dk/index.php/opinion/id=25
Det er en god og billig GPS, har selv haft lånt en i et par uger for at prøve den. Den er meget nem at koble til TomTom og den fanger flere satelitter end min gamle Navman GPS sleeve..
Avatar billede zicko Nybegynder
24. december 2003 - 00:16 #4
Avatar billede bleze Nybegynder
07. januar 2004 - 16:00 #5
Tak zicko, begge havde jeg dog selv fundet inden jeg postede. Jeg ville høre folks meninger og se om de havde gode priser osv.

Den du anbefaler har jeg kun fundet til 1800 kr som jeg synes er den del.  Spørgsmålet er hvor længe opladning holder osv. Jeg er træt af ledningerne i bilen :)  Ville også gerne have en bedre ordning end den sugekop ting med magnet. Det spiller ikke ordenligt
Avatar billede zicko Nybegynder
07. januar 2004 - 19:13 #6
Den ka' holde strøm i ca. 10 timer, i praksis svarer det ca. til 20 ture frem og tilbage mellem Roskilde og KBH for mit vedkommende.. Min bor praktisk talt i bilen, og hvis den er ved at være flad så er der en bil-lader med til cigar-tænder stikket..

Med hensyn til holder, der har jeg lavet en selv i stål som jeg har fået sandblæst så det har en pæn overflade, så kan jeg stikke den ind mellem træpanelet og overkanten af instrumentpanelet så den sidder i spænd, uden skruer og ser pænt ud.. Hvis ikke du lige har mod på selvbyggeri så kan du finde en gode løsninger her: http://www.pdashoppen.dk/group.asp?group=76

de har også modeller der er bil-specifikke så de er bygget specielt til de forskellige bilmærker..
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester