Avatar billede bleze Nybegynder
05. november 2003 - 22:27 Der er 8 kommentarer og
1 løsning

GPRS bluetooth mellem PC, PocketPC og en SonyEricsson P800

Jeg har GPRS hos Telmore og det virker fint på Mobiltelefon, men jeg vil gerne have mulighed for at benytte internettet fra min bærbar og min PocketPC. Men kan ikke lige finde ud af at sætte det op selv eller finde info om det.

Nogen der kan hjælpe?
Avatar billede bleze Nybegynder
14. november 2003 - 11:28 #1
Fandt selv ud af det
Avatar billede arnepedersen Forsker
25. november 2003 - 18:49 #2
Er der nogen speciel grund til du ikke svarer på de spørgsmål du ellers deltager i?

http://www.eksperten.dk/spm/429159
Avatar billede arnepedersen Forsker
27. november 2003 - 12:32 #3
Jeg venter stadig på en reaktion. Kan du, eller vel du ikke uddybe dit eget forslag?
Arne
Avatar billede arnepedersen Forsker
08. december 2003 - 23:22 #4
Skal jeg deltage i alle de spørgsmå du svarer på, for at få en reaktion fra dig? Du har sagt man kan sætte skærmopsætningen for et program, og køre alle andre programmer i en anden. Dit svar var:

Jeg har samme "problem" i Studio 8. Dette er normalt for programmet. Jeg har haft X updates til det og det kan ikke være anderledes...  Lev med det.  Du kan evt sætte Windows (hvis du har XP) til starte programmet i 1024x768 opløsning selv om du kører højere opløsning normalt

Når jeg så spørger om hvordan, så svarer du ikke, hvorfor? Hvad med lidt anstændighed.

/arne
Avatar billede bleze Nybegynder
09. december 2003 - 14:29 #5
Hvad vil du have svar på Bluetooth eller på Pinnacle?  Jeg har forklaret det med opløsning i den anden tråd, og bluetooth i flere andre (søg)
Avatar billede bleze Nybegynder
09. december 2003 - 16:01 #6
Lukker og slukker
Avatar billede arnepedersen Forsker
09. december 2003 - 18:32 #7
Nej det er selvfølgelig omkring Pinnacle, men da jeg meget gerne vil have løst mit problem - og du stillede i udsigt at du kunne løse det - blev jeg nød til at gå denne vej.

Jeg undskylder fremgangsmåden, det er ikke den metode jeg normalt benytter mig af.
/ Arne
Avatar billede arnepedersen Forsker
10. december 2003 - 19:12 #8
Helt ærligt bleze, er det ikke snart tidspunktet for at give mig det svar. Kan jeg eller kan jeg ikke starte programmet i 1024x768 opløsning i Pinnacle studio 8, selv om jeg kører højere opløsning normalt som du siger. Og hvis, HVORDAN!!!!

Med venlig hilsen Arne
Avatar billede arnepedersen Forsker
13. december 2003 - 00:11 #9
OK. du vil åbenbart ikke.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester