Avatar billede wampiro-uha Nybegynder
08. november 2003 - 11:32 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Jeg modtager mine mails igen og igen og igen!

Det er lidt smadret, men hver eneste gang jeg har sat den til at modtage nye mails, så finder den de mails jeg også fandt fra sidste gang jeg modtag mails.

Jeg får altså mine mail mange (MANGE) gange.

Og det er ikke spam, får jeg prøvede at sende en mail til mig selv og den modtager jeg også nu igen og igen.

Jeg har ikke fået oprettet min konti flere gange under konti, har tjekket!
Avatar billede riversen Nybegynder
08. november 2003 - 11:37 #1
tjek om din konto er sat op til at hente en kopi af mailen uden at slette den på serveren.
Avatar billede riversen Nybegynder
08. november 2003 - 11:38 #2
hmmm...der husker den da egentlig, hvilke der allerede er blevet hente, så det er nok ikke det, men prøv alligevel
Avatar billede wampiro-uha Nybegynder
08. november 2003 - 18:35 #3
Ok, det lyder godt nok lidt spøjst, men nu er den stoppet med det.
Aner ikke hvad der har været galt. Den gjorde det i to dage, men er nu stoppet :-| ???
Avatar billede 8718 Juniormester
09. november 2003 - 13:32 #4
Måske du har Cybercity!. Vi oplever det samme, og Cybercity har bekræftet, at det er en fejl hos dem, der bevirker, at mailen ikke bliver slettet selvom den er hentet. Det opstår periodisk, og stoppper igen. Men du kan "kvæle" de pågældende mail på web-mailen.
PS. Er nok ca. 2 mdr. siden, at jeg sidst havde problemet - så måske Cybercity har fået rettet?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester