Avatar billede jensch Nybegynder
15. november 2003 - 17:16 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

DVD fra PC til TV

Jeg har et grafikkort med TV udgang. Jeg kan også sagtens få Windows skrivebord vist på TV. Jeg kan se det samme på TV'et som på min normale monitor.
Problemet er når jeg starter windvd så kan jeg se filmen på min pc skærm, men på tv'et kan jeg se alt andet, det vindue hvor filmen skal være er bare sort.
Avatar billede Slettet bruger
15. november 2003 - 17:18 #1
Sørg for at tv'et er sat til primær skærm.
Avatar billede Slettet bruger
15. november 2003 - 17:21 #2
Avatar billede jensch Nybegynder
15. november 2003 - 17:30 #3
Du har ret, det løser problemet, men så kan jeg ikke længer køre med samme høje opløsning på men pc skærm, lidt irreterende at skulle skift hver gang, men ok, det er en løsning.
Avatar billede Slettet bruger
15. november 2003 - 17:34 #4
Ja 640*480 er ikke meget :-)
Avatar billede Slettet bruger
15. november 2003 - 17:36 #5
lukketid jensch?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester