Avatar billede airstrike Nybegynder
19. november 2003 - 16:11 Der er 4 kommentarer

fjerne win32

er der nogen mulighed for at ændre win32 ?? kan ikke åbne et spil i det ... og hvor ska man så gøre det? på forhånd tak..!
Avatar billede soreno Praktikant
19. november 2003 - 16:22 #1
win32 er den del af Windows der bl.a. bruges til at lave vinduer, spørge efter hardwarens tilstand og sørger for at kunne læse/skrive filer.

Hvis det var muligt at fjerne win32 vil du formentlig ikke kunne starte Windows.

Hvis du har problemer med et spil er løsningen af opdatere alt, dvs. drivere, hotfixes og servicepacks.
Avatar billede airstrike Nybegynder
19. november 2003 - 16:26 #2
ok. så det er altså spillet der på en måde er en fejl i når der står på det at det godt ka køres i win98? så ska der jo klages ;)
Avatar billede soreno Praktikant
19. november 2003 - 16:29 #3
Start med at opdatere "alt" - så klag bagefter hvis det stadig ikke virker.

Det kan muligvis også være værd at prøve at lukke alle programmer når du starter spillet, dvs. luk for diverse messenger programmer, firewall, antivirus, netadgang, diverse andet som ikke er relevant for spillet (bare for at teste om der er noget af det som er inkompatibel med spillet).
Avatar billede airstrike Nybegynder
19. november 2003 - 16:30 #4
ok..  det da ikke er mit men min nabo vil jeg sige det videre til ham =) tak for hjælpen ... håber det virker!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester