Avatar billede binauhus Nybegynder
06. december 2003 - 13:31 Der er 8 kommentarer og
1 løsning

Fest - Konfiskeret

Hey,

Får man taget nogle beklædningsting af en vagt til en fest og får at vide at det er konfiskeret, har man så ikke ret til at få det tilbageleveret. Da jeg forlader festen spørger jeg vagten om jeg kan få det tilbage, men får at vide at det er blevet destrueret. Synes ligesom der er en forskel på at få sine ting konfiskeret og at få det destrueret ???

//BinuHus
Avatar billede peet-49 Novice
06. december 2003 - 13:39 #1
Beklædningsting-er det skiv osv. synes jeg det er helt iorden, at destruere det. Men du kan henvende dig til politiet, så kan de hjælpe dig med, at få det tilbage, hvis de da ikke destruerer det også.
Avatar billede peet-49 Novice
06. december 2003 - 13:40 #2
Kniv skulle der stå.
Avatar billede binauhus Nybegynder
06. december 2003 - 13:46 #3
Nej det var en hue
Avatar billede binauhus Nybegynder
06. december 2003 - 13:47 #4
Hov kom til at trykke Accepter svar :P
Avatar billede peet-49 Novice
06. december 2003 - 13:51 #5
Regulære beklædningsdele kan ikke destrueres, kontakt politiet.
Avatar billede binauhus Nybegynder
06. december 2003 - 13:55 #6
Nogen idé om hvor på nettet jeg kan finde en lov om det ?
Avatar billede peet-49 Novice
06. december 2003 - 13:58 #7
Hvis en person nægter, at give dig dine ejendele tilbage, er det tyveri, og skal anmeldes til politiet.
Avatar billede triple-x Nybegynder
06. december 2003 - 14:06 #8
hva var grunden til din hue blev taget?
Avatar billede binauhus Nybegynder
06. december 2003 - 15:29 #9
Lå i en pose med 4 dåser cola. Kan godt forstå de tog drikkevarerne, men kan ikke forstå jeg ikke kunne få min hue !
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester