Avatar billede forvirret Nybegynder
08. december 2003 - 10:13 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Leased lines

Jeg skal lave en opgave hvor jeg styrer et firma, som er delt op i flere små virksomeheder landet over, men hvor det kun er en af virksomhederne der kan få adgang til internettet, og de andre skal køre igennem det firma der har adgang til nettet.

Jeg har tænkt på at bruge leased lines mellem virksomhederne men jeg kender intet til det, så er der nogen der ved noget om det og evt. har links med priser osv?
Avatar billede noob2003 Nybegynder
08. december 2003 - 10:36 #1
Hvorfor laver i ikke en VPN løsning til den ene afdeling der har Internetadgang ??
Avatar billede forvirret Nybegynder
25. december 2003 - 03:14 #2
slut
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester