23. december 2003 - 23:59Der er
10 kommentarer og 2 løsninger
ændre sprog i win xp pro
Hej jeg har et spørgsmål angående ændring af sprog i winxp pro.
Jeg ved at man kan få en såkaldt multi language pack til win xp, så man kan vælge mellem 33 sprog, men hvor? :) (i ved hvad jeg mener, ikke på microsoft.com)
Det er min onkels familie, der ikke mener at de kan leve med en engelsk version af win xp pro, den skal absolut være på dansk...tsk tsk , ja hvad kan man gøre!!!
håber nogen kan hjælpe mig, også hvordan man installere osv, har søgt lidt på nettet, og det virker som om det ikke er så lige til. Man skal først have en bestemt XP service pack1 cd osv, hvor MUISetup.exe skulle være på osv...
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
du bliver da nødt til at opdatere din xp , og derefter installere du den bare med cd i. den spørger et par gange om du vil installere dit og dat bare kør derudaf .har selv installeret kyrillisk m,m
jeg har kigget på de 3 links, og ja der står noget omkring mui pakken, men synes ikke rigtig jeg kan hente den nogle af stederne? kan være det bare er mig eller?
jo i egenskaber for tastetur der kan ændre det fra dansk til engelsk tastetur og vise versa så får man et lille blåt ikon på proceslinjen hvor man ændre sprog alt efter ønske. (ja du kan ændre det til indonesisk hvis du vil) men man skal lige sætte xp op til det
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.