11. januar 2004 - 23:08Der er
3 kommentarer og 3 løsninger
TV-out blink!
Jeg har lige anskaffet mig et Liteon LTD-165 dvddrev, og der er tvout i mit graffikkort.
Tv-out fungerer perfekt (via s-vhs to composite adapter), men når jeg smider en DVD i mit drev, åbner PowerDVD, og den springer op i fuld skærm på mit tv (fuldskærm er sat til sekundær skærm), så begynder den at komme med små blink (på TV'et). De kommer sådan regelmæssigt hvert 2. sek.
Du kan evt. bruge TV Tool (et program) det sørger for at gøre alt hvad man har brug for når man ser film via computeren, den plejer at fikse de fleste problemer der er når man ser film på den måde.
I må meget undskylde at jeg ikke har svaret jer i lang tid, men men jeg kan ikke lige komme til computeren for øjeblikket, da det er min vens computer. Men jeg skal nok vende tilbage så snart jeg har prøvet jeres svar af.
Kunne desværre ikke løse problemet, men i får point alligevel, da svarene sagtens kan have været rigtige. Min vens pc er så fucked, at der snart ikke er noget den kan.
Undskyld den lange ventetid!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.