Avatar billede reino Nybegynder
19. januar 2004 - 12:17 Der er 1 løsning

Domænenavn - host

hejsa

Et spørgsmål: hvis man koder en side i asp står der normalt oppe i urlen , feks. default.asp?page=rgkjr. hvis man ønsker at bibeholde domænenavnet kun i urladressen, feks : /www.etellerandet.dk/, når brugeren går ned i hierakiet på siden. Ved det kan lade sig gøre på en apacheserver, kan ikke huske hvad det hedder. Håber jeg har forklaret mig godt nok :)

Hav en god dag
Avatar billede reino Nybegynder
16. marts 2004 - 20:43 #1
lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester