Avatar billede f2f4 Novice
28. januar 2004 - 10:04 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Komponene panel forsvinder i D5

Min komponentpanel er pludseligt 'forsvundet' i Delphi 5. Jeg har prøvet at sætte alle 'visible=1' i  delphi32.dsk men de er stadig væk?

Er der nogle der har en idé eller må jeg reinstallere )-;

/Morten
Avatar billede hrc Mester
28. januar 2004 - 12:35 #1
Er vist engang stødt på tilsvarende. Jeg fjernede (kopierede væk) vist også delphi32.dsk filen. Hvad med at prøve at kopiere den og delphi32.dmt væk? Min Delphi starter fint uden - og måske er panelet tilbage igen.
Avatar billede f2f4 Novice
28. januar 2004 - 13:01 #2
Tak - det prøver jeg en anden gang! Jeg har nemlig i mellemtiden reinstalleret Delphi og er nu kørende igen
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester