Avatar billede jalle Nybegynder
26. januar 2001 - 00:48 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Indgående mail åbnes i notepad - hjælp!!!

En af mine venner har et problem med outlook express. Når han åbner for de indgående mails, så bliver de åbnet i notepad og ikke i express.

Er der nogen der har nogle forslag til hvordan det kan løses?
Avatar billede codebase Praktikant
26. januar 2001 - 01:01 #1
under indstillinger (i Outlook) kan man vælge hvilke program der skal åbne posten..


-codebase
Avatar billede jalle Nybegynder
26. januar 2001 - 01:03 #2
Kan du sige mere præcist hvor det er???

Den direkte vej.
Avatar billede rach Nybegynder
26. januar 2001 - 17:46 #3
Jeg ved ikke om det kan være her, men prøv at åbne outlook og klikke på funktioner, derefter indstillinger og så generelt. Nederst på dette fanblad er der 2 standardmeddelsesprogrammer (av for et langt ord). Som sagt ved jeg ikke om det er her, men det er da værd at kigge efter

M.v.h. Rach
Avatar billede jalle Nybegynder
26. januar 2001 - 18:03 #4
Det var ikke det er var problemet...
Avatar billede jalle Nybegynder
26. februar 2001 - 09:19 #5
Lukker spørgsmålet, selvom det ikke er løst. :-(
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester