Avatar billede urup Nybegynder
14. februar 2004 - 23:33 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

2003 Fed program men mangler lige nolge ting inden den er kanon

Jeg har office 2003 som jeg er meget glad for men mangler lige nogle ting.

Jeg har skrivebordbesked men vil meget gerne selv lave popup meget større og få den til at blive der i 10 min fx.

Jeg har stor nytte af kalenderne men vil gerne kunne printe den ud som en Mayland kalender...altså sådan her.
Januar
1..........
2.........
osv.
31.........
og ikke som en spand rodet kasser
Avatar billede leif Seniormester
15. februar 2004 - 11:11 #1
Det med kalenderen, kunne du da heller ikke gøre I de gamle versioner så vidt jeg husker !!! Hvad mener du med en spand rodet kasser ???

Og til orientering kan du sætte Skrivebordsbeskedens længde, men max. 30 sek.
Hvorfor vil du have den større og være der i længerer tid ???
Avatar billede urup Nybegynder
15. februar 2004 - 13:11 #2
Jeg syntes det ville være meget bedre at alle datoer stod på en række. derved bliver det også nem at lave sin egen lille lommekalender.Jeg har hørt at 2003 skulle kunne gøre det ???
Jeg vil gerne have skrivebordbeskeden bliver oppe i fx 20 min da jeg ikke altid er ved min pc og jeg vil også nemmere få øje på det hvis den var større
Avatar billede urup Nybegynder
09. marts 2004 - 14:14 #3
Lukket
Avatar billede leif Seniormester
09. marts 2004 - 14:44 #4
Hmm, lukket uden den store begrundelse ??

Du spurgte og jeg svarede at du måske ikke kunne bryde dig om mit svar, men det realiteten.
Avatar billede urup Nybegynder
09. marts 2004 - 15:18 #5
Ok....
Jeg har brug for at kunne printer det ud som en Mayland kalender...altså en side med alle 31 dage på med en linie par dag
1..........
2............
31.........
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester