26. februar 2004 - 16:57Der er
11 kommentarer og 1 løsning
NETGEAR trådløs router problemer
Hej E
Jeg har lige købt en ny trådløs router hos TDC de aner ikke meget om det. Jeg kan kun få lejlighedsvis kontakt til min bærbar, når jeg så prøver at komme på nettet lukke den forbimdelsen. Hvad skal jeg se efter for at i kan hjælpe?
Den trådløse router har den også porte til et almindeligt netkabel? I så fald skulle du nok starte med at se, om du kan få forbindelse på den måde. Sidder du lige ved den trådløse router, når du prøver at skabe forbindelse?
Har TDC skullet gøre noget udover at sælge dig den nye router? Spørgsmålet er, om det kun er et opsætningsproblem af den, som du selv skal bringe i orden.
Næhhhhhh de har kun solgt mig en ny router. Det sidste de kunne komme med var at netkortet som virkede 2 timer tidligere var defekt. Det tror jeg nu ikke på
der var en fejl på routeren, det tog ca. TDC 6 timer at fatte det så der gik den dag. har dog fået det til at virke!
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.