Avatar billede haug Nybegynder
02. marts 2004 - 09:54 Der er 1 kommentar og
1 løsning

update af office 2003 fejler

Hej

Har office 2003, når jeg henter opdateringer hos microsoft til officepakken går det fint. Men når den så begynder at installere disse updates kommer der er en fejl meddelelse. der siger noget i retning af at den ikke kan finde "sku11.cap" på cd-rommen

Men den ligger der og jeg kan åbne den og se indholdet

har andre oplevet lign. og måske fundet løsningen

haug
Avatar billede martinowitz Nybegynder
02. marts 2004 - 10:23 #1
Har du prøvet at kopiere Office over på harddisken/serveren, og så henvise dertil, når du forsøger at opdatere Office 2003 ??

(Har aldrig selv oplevet problemer med at opdatere Office 2003)

/Martin
Avatar billede haug Nybegynder
25. januar 2006 - 12:02 #2
ok
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester