Avatar billede luffe10 Nybegynder
28. marts 2004 - 12:17 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

windows xp update sløver internet

jeg har lige lavet en fuld update af min xp, men efter det er mit internet begyndt og køre langsomt....når jeg tester min forbindelse hos cybercity henter den kun med 100kb/s og falder.
jeg har en 2mb linje so det kan ikke passe og hos tdc ligger den lavere....er det de updates fra microsoft eller hvad kan det være.
Avatar billede hcma Novice
28. marts 2004 - 12:22 #1
prøv følgende:
Kontrolpanel -> Internetindstillinger -> Fanebladet Avanceret -> scroll ned til sikkerhed og fjern flueben 3 steder hvor der er nævnt noget om certifikater.
Avatar billede gustav-olsen Nybegynder
28. marts 2004 - 12:25 #2
Hvis du mener at han skal deaktivere SSL og TSL er det da en meget ringe ide. Så kan man ikke bruge dankort betaling o.l. mere...
Avatar billede magictouch Nybegynder
28. marts 2004 - 12:27 #3
gustavolsen>har du undersøgt, hvad der menes?
Avatar billede hcma Novice
28. marts 2004 - 12:32 #4
magictouch >>  det tror jeg ikke ;o)
gustav-olsen >>  check af certifikater har intet at gøre med SSL eller TSL
Avatar billede luffe10 Nybegynder
31. maj 2004 - 00:53 #5
lukket...inting virker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester