Avatar billede heinoelken Nybegynder
28. marts 2004 - 18:49 Der er 6 kommentarer

Kan sende, men ikke modtage

Efter at jeg har opgraderet fra ME til XP vil kan jeg ikke modtage mails. Den viser straks en box med 'Handlingen lykkedes ikke'. Kan heller ikke konfigurere handlingen Send/modtag. Hvorfor? Jeg har opgraderet min Office 2000 til en Office XP.
Avatar billede aovergaard Nybegynder
29. marts 2004 - 00:54 #1
Prøv at se om denne vejledning her kan hjælpe dig: http://kundeservice.tdconline.dk/artikel.php?dogtag=art_5142_2136
Avatar billede heinoelken Nybegynder
29. marts 2004 - 22:20 #2
Tak for respons, men det virkede ikke. Jeg er ikke kunde hos TDC, men hos Tiscali.
Avatar billede aovergaard Nybegynder
31. marts 2004 - 07:29 #3
Der er faktisk ligemeget hvem man er kunde hos, indstillingerne er det samme. Men prøv at kontakte Tiscali, og se om de ikke kan hjælpe dig.
Avatar billede heinoelken Nybegynder
03. april 2004 - 18:16 #4
Det vil jeg gøre. Tak.
Avatar billede heinoelken Nybegynder
11. april 2004 - 15:31 #5
Avatar billede aovergaard Nybegynder
13. april 2004 - 11:17 #6
Godt, så skal du bare acceptere dit eget svar, så spørgsmålet kan lukkes, og du kan få dine point tilbage. *S*
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester