Avatar billede detail Nybegynder
02. april 2004 - 13:18 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Power point 2003 - disable - klik med musen

Hej

Jeg sidder med en powerpoint præsentation, som skal vise en website og den opbygning.
Det er lavet med en masse skærmdumps, og med en masse "handlingsknapper" så der er mulighed for at klikke på de forskellige link, og derved komme hen på den rigtige side.

Nu er mit problem at hvis der bliver klikket med musen tilfældig på en af siderne, bliver den næste side i min præsentation automatisk vist, og det er ikke særlig hensigtsmæssigt, så hvordan sætterr jeg powerpoint op til KUN at reagere på den handlingskapper, jeg selv har lagt ind. ?
Avatar billede jkrons Professor
02. april 2004 - 13:29 #1
Vælg Diasovergang (Diasshow). Fjern fluebenet fra Ved klik med musen.
Avatar billede jkrons Professor
02. april 2004 - 13:29 #2
Fremfør dias ved klik med musen, skulle det have været.
Avatar billede detail Nybegynder
02. april 2004 - 13:44 #3
tak for hjælpen og hurtig svar. God weekend
Avatar billede jkrons Professor
02. april 2004 - 13:45 #4
Velbekomme :-)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester