Avatar billede winerror Nybegynder
03. april 2004 - 21:41 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

windows xp vil ikke læse en mapppe men godt nogen

hai der all sider lige med en vense computere...

hans 160 GB HD driller lidt

vi har lige formatere hanse computer og nu må han ikke gå ind i hanse spille mappe den sige adgang nægtet

hvad er der galt ?

kunne forstille mig det var noget med bruger ratiheder osv.... menn vis deter hvor fixere jeg så sådan kan kan lukke mappen op og vis det ikke er hvad er det så ??

//NeoNmaN
Avatar billede tophat Nybegynder
03. april 2004 - 22:04 #1
du skal logge på som administrator for at få adgang
Avatar billede winerror Nybegynder
03. april 2004 - 22:43 #2
problmeter at det har jeg prøvet :( hvor dan er det nu man ænder rattihederen... for filere og dravs.....
Avatar billede magictouch Nybegynder
04. april 2004 - 06:59 #3
Start-kør, skriv: cmd og derinde skriver du: control userpasswords2 der får du mulighed for at ændre.
Avatar billede winerror Nybegynder
04. april 2004 - 16:17 #4
takker ;) smid det lige som svar :)
Avatar billede magictouch Nybegynder
04. april 2004 - 17:49 #5
Selv tak:)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester