Avatar billede thomaslp Nybegynder
03. april 2004 - 21:56 Der er 2 kommentarer

kan ikke logge på webmailen med én konto

Hej,
Jeg har en konto der ikke kan logge på webmail i exchange 2003. Jeg har tjekket at kontoen har enabled webmail. Jeg har prøvet at resette passwordet via AD. Jeg kan hente mails til kontoen via POP3. Kontoen har virket via webmail, men stoppede så pludselig. Brugeren er med i samme gruppe som øvrige mail modtagere. Nogle ideer til hvad der kan være galt??
Avatar billede thomaslp Nybegynder
03. april 2004 - 21:57 #1
og jeg har prøvet at genstarte serveren.
Avatar billede thomaslp Nybegynder
04. april 2004 - 11:43 #2
Hmmmmm....løsningen var...læg dig til at sove 8 timer og så virker den igen???? Nogle forklaringer herpå??
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester