Jeg har fået fingrene i en "gammel" (?!) USB Flash Disk på bare 16 MB. Den hedder acruX Security X-Disk V1.04.
Windows XP accepterer disken, men Windows 98 vil som bekendt have en driver installeret først. Men jeg kan ikke finde en driver, der passer til diskens navn.
Er der nogen, der ved, hvor jeg kan finde en driver?
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Tak - det skal prøves. Jeg kan dog først vende tilbage om nogle uger med svaret, da jeg skal rejse til den anden ende af landet for at installere driveren på en vens computer.
Halifax - der kommer til at gå en del mere tid, før jeg kan få afprøvet de USB Flash drivere, du har foreslået. Da det imidlertid er nogle gode bud, du kommer med, skal du have dine point under alle omstændigheder. Så... læg et svar, ok?!
Jeg vender tilbage, når jeg ved om det virker eller ej.
Vil bare sige, at jeg ikke har glemt spørgsmålet. Jeg skal besøge min ven i midten af juni måned. Så skal driveren prøves af.
:-)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.