Avatar billede Slettet bruger
08. april 2004 - 16:31 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Ændre partionering

Har en HD med 2 partioner, men vil gerne have lagt dem sammen til 1 uden at miste Windows XP-HOME.

Er der nogen der kan hjælpe, har søgt på tisdligere spørgsmål, men de svar er for gamle, tør ikke bruge dem.
Avatar billede venturer Nybegynder
08. april 2004 - 17:59 #1
Du er nødt til at få fat i et værktøj i stil med Partition Magic. Der er ikke nogen løsning fra MS som kan bruges.
Avatar billede Slettet bruger
08. april 2004 - 19:42 #2
Jeg har løst problemet med Norton ghost, som kan kopiere enkelte partioner fra en disk til en anden, derefter kan jeg køre den partion tilbage til den oprindelige disk og derved få en samlet partion på hele disken.
Men tak for dit forslag
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester