Avatar billede x-pander Nybegynder
20. april 2004 - 19:18 Der er 1 løsning

NFS Underground - kører mærkeligt

Hejsa...

Mit Need For Speed Underground har det med at køre med ca. 60-80 billeder i sekundet, men lige pludselig ryger den op på 120 fps præcis (passer med 120 Hz på skærmen og V-Sync slået TIL!) Helt flydende og MEGET hurtigt.

Dette er meget irriterende, når det normalt går meget hurtigt, at det så lige pludseligt er umuligt at følge med. Hele spillet kører simpelthen ekstremt hurtigt i 1-2 sekunder og derefter ned på normal fart igen. :(

Jeg er da efterhånden sikker på at min computer nemt kan trække NFS UG med de 120 fps da det sker helt tilfældigt.

The Final: Er der nogle af jer der har en anelse om hvad det ku' være?
Avatar billede x-pander Nybegynder
20. april 2004 - 21:47 #1
æv
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester