Avatar billede kallesen01 Nybegynder
06. juli 2004 - 17:45 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Hjælpe til mobil

Hey Exp. jeg har før hørt et eller andet med at man på en mobil kan "fjerne" eller "gemme" operatør teksten i mit tilfælde TELIA det er en tekst som jeg er meget irreteret over... og kan man ikke på en eller anden måde fjerne det på?? jeg vil meget gerne have hjælp til det, og hvis der er nogle der har nogle fede sider med Software til mobilen ville det heller ikke gøre noget :)

/Kallesen
Avatar billede johnstigers Seniormester
06. juli 2004 - 19:31 #1
Avatar billede gentle_foxsvig Nybegynder
06. juli 2004 - 21:33 #2
På min Siemens SL55 får jeg det fjernet ved at vælge en fil der hedder transparent.gif som logo. Det er en fil jeg selv har hentet og overført til mobilen. Hvilken model har du? Det er ikke sikkert du kan fjerne det på din egen.
Avatar billede kallesen01 Nybegynder
06. juli 2004 - 23:55 #3
Hmm, ingen af de to svar kunne jeg bruge, men jeg vil da lukke denne tråd og smække den over hvor den høre til...

/kallesen
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester