Avatar billede zookes Nybegynder
17. juli 2004 - 20:08 Der er 1 kommentar

Di-fusionEA17 - Eller skal jeg vælge samsung

Hej. står og skal til at købe ny skærm. Overvejer kraftigt at investere i følgende skærm:

http://www.edbpriser.dk/Listprices.asp?ID=50454

Helst ikke dyrere. Jeg skal bruge den til teksbehandling, FPS spil (battlefield, CS osv) også andre spil. Måske lidt film osv.

Kunne også være blæret hvis den kunne sætten op på væggen. Men ikke et must.

BTW plejer der at følge det kabel med man skal bruge? Er det det samme som til en CTR? Hvad er det der DVI ? Er det vigtigt? Mit grafikkort har 3 udgange. En til min ctr skræm. Et tv-out og en sidste jeg ikke kender. Den er lidt brede end til "ctr"-udgangen.

BTW Håber i gider svare hurtigt. Så kan jeg bestille i aften. Håber i ikke anbefalder nogle bare forbi i selv har dem. I skal helst komme med anbefaldinger ud fra erfaringer med mere end en skærm. På forhånd tak. ;)
Avatar billede lede Nybegynder
17. juli 2004 - 22:35 #1
Jeg ville vælge en Samsung 710N eller 710T hvis der skulle være DVI.
12ms gamerskærme, med kanon flot billede.
DVI er den direkte digitale vej til et lidt bedre billede end analog RGB, og det er en DVI udgang du har.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester