Avatar billede forevernewbie Nybegynder
02. august 2004 - 21:06 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

point til fromsej

Tak for at "mester selv" hoppede ind her http://www.eksperten.dk/spm/525539
Vi kan jo kalde det "lærepenge" *S*
Avatar billede fromsej Praktikant
02. august 2004 - 21:12 #1
Tag du bare dine point selv, du lavede jo næsten det hele.
Men jeg påskønner da tanken. :o)
Avatar billede forevernewbie Nybegynder
02. august 2004 - 22:11 #2
Jeg vil blive så glad hvis vil tage dem alligevel.
Jeg har trænet logs længe nu, og har i lang tid haft en forsvindende fejlprocent. Så derfor ærgrer det mig sq, at jeg fik fumlet i det. ÆV!!!
Jeg er jo begynder i faget, så jeg er rigtig glad for at du hoppede ind. Iøvrigt så gik alt galt, min inbox brød sammen, og netforbindelsen røg. Det skal ikke være en undskyldning, men det har godtnok været lidt af en ØV dag. Tak igen.
Avatar billede fromsej Praktikant
03. august 2004 - 20:24 #3
så gør jeg da det. :o)
Vi laver alle fejl ind imellem, det er uundgåeligt, men selvfølgelig ærgerligt, det irriterer også mig grusomt når det kikser.
Andre gange kan du komme ud for at det er så håbløst og at windows er så smadret at der kun er www.killdisk.com der kan hjælpe.
Det er pr. definition ikke vores skyld, da det ikke er os der installerer P2P, Smileycentral osv på folks PC.
Men er du i tvivl om noget i en log, så spørg vi skal nok svare.*S*
Avatar billede forevernewbie Nybegynder
03. august 2004 - 23:17 #4
Jeg må indrømme at jeg nogen gange er lidt splittet. Et er, at man ved, at hvis man ikke fjerner skidtet, så vinder spywaresvinene. Et andet, er så, at man ser maskiner der er så forpestede, fordi folk har gjort de ting du nævner, uden antivirus eller anden beskyttelse. Her tænker jeg altså nogen gange, nej, det gider jeg altså ikke bokse med i timevis, og får lyst til henvise til den webadresse du nævner, eller lignende. Men så længe skidtet ikke er blevet forbudt, og banditterne trukket i retten, og dømt, ja så vil jeg sq altid være med til at prøve og gøre livet surt for dem. Tak, det er godt at vide, at der er hjælp at hente, hvis man skulle køre fast.
Avatar billede fromsej Praktikant
03. august 2004 - 23:54 #5
Tak for point.*S*
Går det helt galt kan du finde mig her:
from09sej (at) webspeed.dk
Avatar billede forevernewbie Nybegynder
03. august 2004 - 23:56 #6
Takker *S*
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester