07. august 2004 - 15:40Der er
1 kommentar og 2 løsninger
Trådløs sikkerhed
Jeg har nu installeret min trådløse Topcom bredbånds router. Hvordan sikrer jeg mod at andre kan komme på netværket. Jeg har fattet at jeg skal indtaste min IP-adresse i browseren, og så sætte routeren op derinde, men jeg fatter ikke lige hvordan?
Skal virksomheder stå stærkere mod angreb og kunne udvikle sig, skal sikkerhed, drift og forretning tænkes sammen. Det er tanken bag Jysk IT’s ambition om at skabe en “sikker fremtid” for kunderne.
Hvis du har problemer med hvor du skal sætte de forskellige ting op henne så er der ikke andet for end at kigge i manualen - det er forskelligt fra mærke til mærke så det er ikke sådan lige at gætte sig til
Det har ikke rigtig hjulpet mig. Men tak for svar.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.