Det må jeg sige :) Det lader til at linket til echoecho, beskriver og lærer på samme måde som html.dk :) Læsning tror jeg vist heller ikke jeg kommer til at mangle :)
echoecho.com indeholder nu mange fundamentale fejl og kan ikke anbefales. Det gælder også hans HTML-kursus. Problemet er, at det samme gælder det meste om kodning/programmering på nettet. Ofte er den slags tutorials skrevet af velmenene amatører, som ikke selv ved, hvor lidt de ved og hvor mange fejl, de laver ... og nogle af dem opnår desværre kultstatus og betragtes som 'guruer' :o|
Desværre kender jeg ikke nogen steder, der bruger samme fremgangsmåde - men i passende kvalitet. Det var ikke så svært at lave den slags tutorials for 5-6 år siden, men web-kodning er blevet betydeligt mere komplekst siden, så jeg ville zq nødigt forsøge idag :)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.