Design til spilleplade
HejJeg har lavet en lille quiz til min side www.gfdb.com og mangler nu bare at få lavet et lækkert design. Men desværre har jeg brugt mere tid i Visual Studio og med hovedet begravet i koder de sidste par år, end jeg har brugt i Photoshop - så design/grafik/layout er ikke min stærke side :-(
Derfor ville jeg høre om der var en eller flere der vil kigge på et design/layout til selve quiz spillepladen. Jeg har lavet et design mock-up her www.gfdb.com/triviapop.aspx der viser hvilke elementer (det behøver ikke at få samme layout) der skal være på spillepladen og størrelsen af denne.
I venstre side skal der være plads til et variabelt antal spillere (1-4) og i højre side noget der angiver hvor meget tid man har til at svare.
Jeg håber der er nogen der er friske på give et bud på hvordan det kan få et lækkert look and feel ;-)
/askhoej
