Avatar billede mostcrazy Nybegynder
02. februar 2005 - 00:42 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Samle videofiler

Hej

Jeg har sådan en af de der dejlige tv-tunere, og brugte den nytårsaften til at optage jubilæumskoncerten fra Skanderborg Festivalen sidste år.

Nu var jeg så, så uheldig at programmet åbenbart var sat op til at dele videofilerne ved ca. 4 gb, således at jeg nu står med 2 filer som jeg gerne vil have samlet til én fil.

Hvordan gør jeg lige det nemmest? Jeg har prøvet at hente en prøveversion af Adobe Premiere, men den er ikke glad for de ca. 6 gb videomateriale der skal sættes sammen. Jeg håber der er nogen, der har nogle forslag, eller erfaringer.

På forhånd tak.
Avatar billede kalp Novice
02. februar 2005 - 00:47 #1
Nu ved jeg ikke hvilke format de bliver gemt i så vil ikke anbefale et direkte program til det, men du skal anvende noget software som ligepræcis har til formål at samle filer:)

http://downloadportal.dk/ og skriv "joiner" i søgemaskinen og der vil komme lidt resultater frem. Jeg kan udvælge et mere direkte til dig hvis du fortæller hvad dine filer er gemt som, men de skulle alle være næsten lige til:)
Avatar billede kalp Novice
02. februar 2005 - 00:48 #2
hvis det er avi eller mpeg filer er denne fin!
http://downloadportal.dk/showdownload.asp?rid=2598&sp=AVI/MPEG/RM

er det en blanding mener jeg faktisk også sagtens den kan håndtere det
Avatar billede mostcrazy Nybegynder
09. februar 2005 - 20:59 #3
har jeg lige prøvet, men desværre uden noget resultat, eller med et noget dårligt resultat.

Så andre forslag er velkomne :o)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester