03. februar 2005 - 15:51Der er
12 kommentarer og 1 løsning
Script der tilpasser sig billedet i en pop-up?
Ja overskriften kunne ha sagt det hele - hvordan laver man et pop-up script der kun skal bruges til at vise billeder i, og der så tilpasser sig billedet, sådan at man ikke får en masse space udenom???
Har set det nogen gange, er der nogen der ved hvordan man fikser den?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Ja det virker fint, men jeg skal ha det ind i asp - og så er jeg nød til at ændre " til ', og det ødelægger det. Hvad gør man der normalt i asp og skal ha javascript ind?
Min kode: <a href='#' onclick='popWin('" & rs("JPG") & "');return false;'>
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.