Avatar billede sazo Nybegynder
08. marts 2005 - 15:05 Der er 7 kommentarer og
1 løsning

Skal have lavet et kort

Hey det jeg skal bruge er et fantasi kort over en hel verden. Kortet skal være med en orc by, en menneske by, en elver by, en dværg by og en kaos by. Jeg vil gerne have at der skal være skove, bjerge og andre ting på kortet. Som en slags "model" for kortet kunne jeg godt tænke mig noget i den her stil:

http://www.vanadiel.info/map/d_images/onzozo.jpg

http://cooliguay.metropoliglobal.com/choco/x8%20map.jpg

http://www.artarmory.com/fantasy/images/map.jpg

http://billmajoros.com/fantasy/map.jpg

http://www.alisoncroggon.com/fantasy/map3.jpg

På forhånd tak for hjælpen! :-)
Avatar billede weblex Nybegynder
08. marts 2005 - 21:01 #1
Hvilken størrelse havde du forestillet dig?
Avatar billede bill20 Nybegynder
09. marts 2005 - 08:16 #2
Avatar billede sazo Nybegynder
09. marts 2005 - 09:10 #3
Størrelsen er bare perfekt! Men kan jeg få dig til at fjerne navnene og lave et par søer og et par floder? Så vil den bare være perfekt! :-)

//Sazo
Avatar billede bill20 Nybegynder
09. marts 2005 - 10:22 #4
Avatar billede sazo Nybegynder
09. marts 2005 - 10:40 #5
Lige en sidste ting. Kan jeg ikke få dig til at lave en pænt stor skov nede i højre hjørne og ind til feltet I;8? Så tror jeg den er ligesom jeg havde forestillet mig... :-D

//Sazo
Avatar billede bill20 Nybegynder
09. marts 2005 - 11:28 #6
Avatar billede sazo Nybegynder
09. marts 2005 - 15:55 #7
Mange tak for kortet!
Avatar billede bill20 Nybegynder
11. marts 2005 - 07:36 #8
Velbekom, tak for point.

*Bill
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester