pc går i stå
Hejsa har en pc der går i stå nogle gange efter 5 min andre efter en 30 min. det sjover er at hvis man er inde og spile i flere timer eller sidder på mirc kan man stadig bruge de programmer/spil.men når den går død kan man godt bevæge musen, men hvis man vil åbne denne computer eller internettet tænker den et kort øjeblik og så sker der ikke mere.
man kan ikke trykke ctrl+alt+del og man kan ikke slukke eller genstarte pc på andre måder end at trykke på reset kanppen.
har lige formateret da jeg troede det var det der var galt men det hjalp ikke, har tjekket ram det er ikke dem der er noget galt med har lige sat nyt kølerpasta på hjalp heler ikke. har kørt div virusscan, trojan guarder spyware og ad aware de finder ingen ting.
nogler der kan hjælpe???
