Avatar billede jesperdyhr Praktikant
14. september 2005 - 12:39 Der er 1 løsning

MS Office er pludselig lang tid om at lukke

Hej eksperter

Jeg har en Win98 SR2 med Office 97, de rpludselig er meget lang tid om at lukke Word og excel. Det tager op til 60 sekunder, hvor programmet ikke svarer. Hvia man kun lukker dokumentet går det fint, men når man vil lukke word tager det tid. Hvis man lukker word og dermed vil lukke dpkumentet tager det også en krig.
PC'en har en Norton antivirus kørende -vistnok en corporate edition.

Kunne vi være ude i en virus eller skal fejlen findes i office??
Avatar billede jesperdyhr Praktikant
27. september 2005 - 07:27 #1
Jeg reinstallerede office. Så kører det bare igen som det skal.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester