Avatar billede the-gnu.dk Nybegynder
04. oktober 2005 - 22:54 Der er 1 løsning

web sideProfile

Jeg har en web side, som har en CodeFile="Default.aspx.cs"

Inde i den CodeFile vil jeg gerne tilgå en Profile, hvilket jeg ikke kan finde ud af. Er der nogen der kan hjælpe?

Tilgår jeg variablen direkte på Default.aspx (<%=Test(Profile.Variabel)%>), kan det godt lade sig gøre. Problemet er, at jeg gerne vil bruge den i min Page_Load.
Avatar billede the-gnu.dk Nybegynder
05. oktober 2005 - 10:20 #1
Hmm... Visual Studio skulle lige genstartes, så fik den en Profile.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester