Avatar billede Slettet bruger
24. december 2005 - 13:06 Der er 1 kommentar

C0000221 Fejl meddelse

Nogen her der ved hvad jeg skal gøre, jeg har lige formateret en computer og så kommer den op med en blå skærm hvor der står STOP C0000221 - Forkert kontrolsum for hukommelsesbillede. Hukommelsesbilledet <filnavn> kan være beskadiget. Kontrolsummen svarer ikke til den beregnede. Jeg har kigget på microsoft hjemmeside hvor jeg fandt en løsning men det var kun hvis man kunne starte computeren helt op. Og kan jeg jo ikke når den lige er formateret nogen der ved hvad jeg kan gøre?
Avatar billede peet49 Nybegynder
24. december 2005 - 13:44 #1
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester