Avatar billede xy Nybegynder
05. januar 2006 - 21:42 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

31 0+dateringer efter en repair. Kan jeg ikke hente på nettet før

Efter at have kørt en repair skulle jeg hente 31 opdateringer på windows update. Kan jeg ikke hente dem først og brænde dem på en cd. Kender nogen et link hvor jeg kan hente dem ?

Jeg har SP2 på cd fra windows. Er den lige så god, som hvis jeg henter den samlede SP2 fra nettet. Kan den installeres uden forbindelse til nettet ?
Avatar billede xy Nybegynder
06. januar 2006 - 08:27 #1
Da ingen svarer mig her, prøver jeg et andet sted
Avatar billede phreaking Nybegynder
06. januar 2006 - 15:13 #2
Ja, SP2 på cd er lige så god som på nettet.

site med updates:
http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=31886

Dog er det vidst ikke alle updates der kan hentes grundet MS har vedtaget man skal have lovligt windows for de fleste opdateringer.

men de vigtigeste opdateringer er der.

Håber det kunne hjælpe
Avatar billede xy Nybegynder
06. januar 2006 - 16:45 #3
Meget fint, men jeg har jo brugt mine point til mig selv.

Hvis du ønsker point skal du lige give beske, så opretter jeg bare spørgsmålet en gang til

Der er en opdatering jeg ikke ønsker. Den har jeg installeret på min søns computer, men den gør at jeg skal klikke på brugernavnet ved opstarten. Jeg ved bare ikke hvilken det er.

Jeg har xp pro SP2 installeret. Ved du hvilken opdatering, jeg snakker om. Det er heller ikke sikkert det er en af sikkerhedsopdateringerne, som jeg normalt kan finde ved hurtig sægning på Windows update. Det er kun dem jeg ønsker på en cd.

Dit link er en rigtig god hjælp
Avatar billede phreaking Nybegynder
07. januar 2006 - 15:29 #4
Man kan da skifte måden hvorpå en bruger logger på,
kan dog ikke lige huske hvor det er, eller finde det. fordi jeg bruger en maskine der er medlem af et domain.

men gætter på enten noget netværks instillinger.

ellers inde i start->instillinger->brugere


men nej, kender desværre ikke den opdatering du omtaler.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester