Avatar billede polle987 Nybegynder
16. januar 2006 - 21:23 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Trådløs net til 2 gang bærbar + net til statioær

Hej..

Vi har 2 bærbare computere i hjemmet som vi gerne vil have trådløs net til.. vi har nu en switch som alle er koblet på. hva er nemmest at købe og gøre for at få et godt og sikkert netværk der hjemme?

Håber i kan hjælpe mig!

Mvh Steffen
Avatar billede jakobscafe Nybegynder
17. januar 2006 - 17:24 #1
Køb en trådløs router, f.eks Linksys WRT54G og trådløse PCMCIA kort til de bærbare. Routeren har indbygget 10/100 switch (4 porte) til den stationære.
Eller køb noget tilsvarende, der er jo mange modeller, men Linksys virker ihvertfald.
Avatar billede polle987 Nybegynder
25. marts 2011 - 07:40 #2
.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester