ja, så langt er jeg også med. Da jeg forsøgte at installere printeren kom den frem med en meddelse som: Hkey_local_machine, software, microsoft og bla. bla. og værdien var forkert og at jeg skulle ændre, den.
Siger mig ikke lige noget der. kan du tage et printscreen af din fejl meddelelse og lykkes det dig at logge på som administrator
Du kan også prøve dette. log på som administartor og i control panelet under administratice værktøjer > bruger grupper kan du tildele din alm userprodil til administrator gruppen så skulle du ha rettigneder til alt incl at installere en printer
hvis det er en HP deskjet skal man først afinstallere printeren, start Windows igen, men træk USB stikket fra printeren ud før du starter Windows. Installer driverne og genstart evt. - når du så kommer ind i Windows igen skal du sætte usb stikket til igen, den siger så at den har fundet en hardware, fuldfør resten af installationen (lad driver CD sidde indtil du er færdig.)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.