De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
nlite er nemt at bruge og der kan man samtidigt lave en masse tweaks, laver en ISO fil tilsidst som man bare skal brænde (man kan lave en unattended install, integrere Service Packs, tilføje drivere, osv.)
ok, jeg læste godt om det nlite et sted. Må jeg så prøve. Irreterer mig grænseløst, at windows er så snotdumt lavet, at den ved gud, spøger om 3 . parts drivere, fra et FLOPPYDREV ??!?!?")(#=)(=#¤( Hvem faen i 2006 bruger stadig floppy ??
jeg ville ikke undvære et floppy drev, jeg foretrækker til hver en tid at opgradere BIOS og andre kritiske ting via en floppy disk, og ikke inde fra windows
Jeg bruger jo ASUS A8N32 SLI Deluxe, og som de fleste af deres boards, så kan man snildt gøre det fra Windows. Har kørt 20-30 bios updates på forskellige ASUS boards, og det har aldrig fejlet.
Nå, men nu er brænderen snart færdig. Og ja, det var nemt at bruge, nlite. Nu må vi så bare se om det virker ;o)
ja det er nemt, det er bare ikke nemt når det går galt, og der er et floppydrev boardets pris værd ;) (da man i mange tilfælde kan redde det med en floppy disk)
jeg har med held brugt et USB floppydrev til installation af RAID drivere.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.