Avatar billede fosman2006 Nybegynder
10. april 2006 - 19:11 Der er 2 kommentarer

Ny brugerkonti mangler lyd

Hej alle sammen

Jeg har lige oprettet en ny brugerkonti til min far på min computer. Problemet ligger i, at i hans brugerkonti, der kan han ikke hører et eneste lyd. Jeg har prøvet at gør ham til administrator osv dog med uden held. Hvordan kan det være at han på sin konto ikke kan høre' noget som helst?

På forhånd tak
Michael
Avatar billede off-line Nybegynder
10. april 2006 - 22:25 #1
Har du set under Kontrolpanel/lyde og lyenheder/lydenheder/lydstyrke om der er skruet
op og at der ikke er flueben i feltet til venstre for neden "slå alt fra" ?
Avatar billede fosman2006 Nybegynder
11. april 2006 - 17:12 #2
Hej

Ja, det har jeg og alt er som det skal være :O/ Jeg har lyd på min brugerkonti men min fars konti mangler lyd. mærkeligt!!!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester