05. maj 2001 - 12:39Der er
2 kommentarer og 4 løsninger
Counterstrike bot
Jeg vil gerne i gang med at lave en bot til CounterStrike og i den forbindelse har jeg skaffet mig en eksempel-Bot, som er skrevet i C. Spørgsmålet er, hvordan kan jeg komme til at compile den?
Det lyder som noget for mig e-mail mig bot\'en (i c) og du skal få at vide hvor der finds en c++ compiler. og som spectual skriver skal du også havde value\'s SDK på jeg tro det er 20 mb. needsgames@hotmail.com
Har man MS Visual C++ 6.0 kan man compile HPB_Template bot\'en hvilket virker fint, men er alt for udviklet til at være en template efter min mening. Men ved at kombinere templaten med fodder bot\'en som den hedder, kan man måske komme til at compile fodder bot\'en.
Jeg poster lige et link her så jer der har interesse kan downloade den.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.