Avatar billede fjorbak Forsker
19. april 2006 - 08:01 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

Baggrundsbillede til XP hvordan laves et nyt

Hej gutter

Jeg ville godt lave et nyt baggrundsbillede til min Win XP, jeg har forsøgt at lave et billede i photoshop, noget tekst m.m. men når jeg skal have det ind vil den kun tage og søge på temafiler, kan det laves om, og hvor ligger de billeder ellers henne.

jan
Avatar billede hmortensen Nybegynder
19. april 2006 - 08:05 #1
Du skal højreklikke på skrivebordet, vælge egenskaber. Vælg fanebladet skrivebord, og trykke gennemse, så kan du vælge dit billede.
Avatar billede fjorbak Forsker
19. april 2006 - 08:06 #2
ja det er jeg med på men hvad med tema???
Avatar billede hmortensen Nybegynder
19. april 2006 - 08:08 #3
Tema kan ikke vælges der.
Avatar billede hmortensen Nybegynder
19. april 2006 - 08:17 #4
Her kan du se hvor du skal trykke:
http://test.no-mercy.dk/images/ChangeBackground.jpg
Avatar billede fjorbak Forsker
19. april 2006 - 08:22 #5
OK jeg var af den formening at man kunne lave om på tema filerne, det du viser er jo bare jpg filer og evt. bmp filer.

jan

så læg et svar
Avatar billede hmortensen Nybegynder
19. april 2006 - 09:17 #6
Svar.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester