Avatar billede angelenglen Nybegynder
08. juni 2006 - 09:40 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Fjern DRM fra video (HAR licens!)

Jeg har en film jeg har købt på nettet, der er DRM beskyttet.

Jeg vil gerne have fjernet denne beskyttelse, således at jeg kan afspille filmen på min dvd-afspiller, der ikke kan håndtere DRM.

-Desuden ville det nu være rart at kunne geninstallere windows, uden at miste mine licenser til filmene (jaja, man kan lave backup af licenser, men det er jo ikke altid man husker/kan det).

Jeg er stort set ligeglad med hvilket format filmen ender i, så længe det er ubeskyttet - så kan jeg altid få det konverteret til noget andet bagefter.
Avatar billede angelenglen Nybegynder
14. juli 2006 - 10:55 #1
giver op
Avatar billede mcgoat Nybegynder
14. juli 2006 - 11:05 #2
Jeg kendte ellers en måde :(
14. juli 2006 - 11:06 #3
Avatar billede mcgoat Nybegynder
14. juli 2006 - 11:12 #4
Findes også programmet: FreeMe
Avatar billede angelenglen Nybegynder
14. juli 2006 - 11:36 #5
Bedre sent end aldrig...

Hvis i stadig vil have points, kan i dele dem?
Så kan jeg lige lave et nyt spg i kan svare på.
14. juli 2006 - 12:21 #6
(Nej - det er fint nok... for mig...)
Avatar billede mcgoat Nybegynder
14. juli 2006 - 12:24 #7
er ligemeget :)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester