Avatar billede hanklitvej Nybegynder
23. november 2006 - 16:23 Der er 1 kommentar

Password på deling af printer i XP Home?

Hej

Jeg vil meget gerne kunne sætte password på min delte printer i Win XP Home, da jeg sidder på ethernet med 40 andre studerende og har 2 computere jeg skal kunne udskrive fra.

Jeg har fundet ud af at det er muligt under fanen "sikkerhed" i XP pro, men så vidt jeg kan se har os fattige studerende ikke denne mulighed i Home.

Er det muligt at installere en form for software, eller er der en anden mulighed jeg har overset?

Min printer er en HP Deskjet 720C.

På forhånd tak.
Avatar billede hanklitvej Nybegynder
23. november 2006 - 18:06 #1
Jeg har selv ledt på nettet efter software, men kan ikke finde noget.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester