I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
he he- lektier og lektier, jo det er det nu. Men det nu bare en lille opgave som jeg har siddet med i ALT for lang tid nu. Og ja, det skal bare være en function man kan fodre med a og b så den kan udregne c :)
men hvordan er det lige "hjælp-til-selvhjælp"? havde du vist noget, du havde lavet, hvor vi blot skulle rette småting, så havde vi hjulpet dig... nu har nogen istedet lavet det for dig... hvilken er dårlig karma og ikke hører til i denne kategori sådan set.
oh. sorry - troede bare man kunne få hjælp herinde. Det kan være svært at forklare når man er ret ny indenfor javascript. Men skal da huske det til en anden gang og fremvise det jeg har bøvlet med inden. men tak for hjælpen til alle.
Kan også skrives: return Math.sqrt(Math.pow(a,2) + Math.pow(b,2));
/mvh </bole>
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.