Jeg har pludselig problemer med min internetforbindelse. Kan ikke komme ind på alle sider. Når jeg går ind i status for lan-forbindelse kan jeg se følgende oplysninger: Ipv4-forbindelse: Internet Ipv6-forbindelse: Begrænset Hvorfor er der begrænset adgang og hvordan ændrer jeg det?
Der bliver investeret massivt i AI. Teknologien er mere tilgængelig end nogensinde, og ambitionerne er høje. Alligevel oplever mange virksomheder, at resultaterne udebliver.
Vista er lige til at lukke op og skide i rent ud sagt..
Har selv prøvet viste på en ny computer, og havde nøjagtig samme problem med det trådløse netværk.
Jeg ledte rundt på nettet efter en løsning og prøvede alt lige fra selv at definere ip oplysninger til at ændre noget i registreringsdatabasen. Men intet hjalp..
Så løsningen for mig blev at købe en XP istedet..
Ved godt det desvære ikke hjælper på dit problem, men det er min oplevelse. OG jeg kan fortæller der er mange ude i verdene som har det problem.
Kan ikke komme ind på alle hjemmesider! Og det er ganske almindelige sider. Jeg kører også med XP (dualboot), og det virker helt fint!
Men vil gerne have ddet til at virke
Synes godt om
Slettet bruger
02. november 2007 - 23:45#8
lukket
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.