Avatar billede elskermad.dk Nybegynder
29. maj 2007 - 10:38 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Gode kollegier i Århus?

Hej Eksperter!

Jeg er sikker på at flere af jer har studereret i Århus - og nu er det så min tur til at komme i den situration...

Jeg skal i den forbindelse, have fundet mig et sted at bo, men jeg synes det er meget uoverskueligt og specielt da man jo ikke kender nogen af "studiemiljøerne" i byen..

Hvor har I boet? Jeg skal læse HA.it på Handelshøjskolen og vil gerne have en lejlighed (altså _ikke_ et værelse med delt køkken og toilet) og mit budget er på omkring 3300 om måneden. Gerne en 1½-værelseslejlighed.

Der skal være fællesarealer, så man har mulighed for at være lidt social, og generelt nogenlunde forhold i bygningen!

Glæder mig til at høre hvad I har at sige :)
Avatar billede fromsej Praktikant
29. maj 2007 - 13:03 #1
Kobler mig lige på, har en datter med samme "problem". :-)
Avatar billede elskermad.dk Nybegynder
15. oktober 2007 - 15:08 #2
vi fandt ikke rigtig ud af så meget ;o)

jeg har fundet en 2 værelses lejlighed i et lejlighedskompleks i stedet!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester