Logitech Z5500
Hej alle, jeg vil gerne have et flot, holdbart og GODT! (frem for alt) surround sound anlæg. Jeg har kigget lidt på Logitechs Z5500, det ser vældig godt ud og har fået gode anmeldelser.Men nu har jeg et problem, jeg har aldrig haft en surround sound anlæg før, i hvert fald ikke et hvor jeg kun fik højtalerne.
Lige nu har jeg en Denver og det eneste jeg skulle gøre var at sætte højtalerne til DVD'en (som var med) og så virkede det. Hvis man så satte TV'et eller PC'en til DVD'en kunne man få lyd igennem højtalerne.
Nu kommer spørgsmålet så: Hvad skal jeg bruge, for at kunne få lyd fra mit TV, PC mm. ud til f.eks. sådan noget som Logitechs højtalere? Skal jeg købe et eller andet du sætter højtalerne til? Ligesom Denver DVD'en?
Håber ikke det er helt uforståeligt.
