09. oktober 2007 - 10:41Der er
5 kommentarer og 1 løsning
Flimren og frys
Hej alle.
Jeg har lige erhvervet mig en Benq 20" fladskærm af modellen T20IWA (tror jeg i det mindste den hedder)
Nuvel, jeg oplever fra tid til anden at den pludselig "lagger" og farverne grumser HELT ud i takt med den flimrer vildt. - Herefter enten fryser computeren eller genstarter.
Nogen idéer til hvad der måske er i vejen? Eller hvad jeg kan gøre for at imødekomme dette generende problem?
De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
Det skal lige tilføjes, at det ikke sker tit. vi snakker måske 1-2 gange om dagen. Men sjovt nok først her i løbet af de sidste 2 dage (har haft den 2 ugers tid)
Det kan da umuligt være at den er ved at gå i stykker efter 2 ugers brug? :S
det er jo ikke skærmen men din computer du skal kikke på. Den har muligvis noget virus eller det kan også være et varme problem hvis din comp er snavset indvendig
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.